En Kolay Yöntemle Evde Gümüş Takı Temizliği Nasıl Yapılır?

En Kolay Yöntemle Evde Gümüş Takı Temizliği Nasıl Yapılır?

En Kolay Yöntemle Evde Gümüş Takı Temizliği Nasıl Yapılır? 

Karadıkça parlaklığını ve güzelliğini kaybeden takılarınız için pek çok sitede çeşitli yöntemler (karbonatlı limonlu su, diş macunu, ketçap vb) önerilir ancak bu yöntemler zaman alan ve hazırlık isteyen, kimi zaman da meşakatli yöntemlerdir. Sizlere oldukça pratik, zaman kaybetmeden, üzerinizi kirletmeden ve her yerden temin edebileceğiniz, çok kullanışlı gümüş takı temizliği yöntemini paylaşacağız!

 

Pudralı Lateks Eldivenle Pratik Gümüş Temizliği

Hijyen gerektiren alanlarda kullanılan lateks eldivenler, çoğunlukla hastanelerde doktorlar ve hemşireler tarafından kullanılır. Sıvılar bileşimi olan lateksin içerisinde protein, nişasta, alkaloid, şeker, yağ, sakız, tanin, reçine gibi birçok madde bulunur.

 

Lateks, doğada bulunan bitkilerin salgıladığı bir sıvı olup, bu özhava ile karşılaştığında katılaşarak sütlü bir köpük halini alır. Çoğunlukla kauçuk bitkisinin özünden elde edilen bu sıvıya doğal plastik de denir. Lateks eldiveni elinize geçirdikten sonra kararmış takınızı parmak uçlarınızla ovalamaya başladığınızda takınızın üzerindeki kararmayı aldığını ve gümüş takınızın yeniden parlak haline kavuştuğunu gözlemleyebilirsiniz. Masrafsız ve temiz bir yöntem olan lateks eldivenle gümüşlerinizi temizlerken başka bir yöntem uygulamanıza gerek yoktur (takınızı sudan geçirmek ya da deterjanlı suyla yıkamak gibi). Gümüş takılarınızın bakımını periyodik olarak lateks eldiven ile yaparak hem hızlı, hem de masrafsız temizleme kolaylığı sağlarken, siz de gümüş takılarınızın keyfini uzun süreli yaşayabilirsiniz.

 

Etiketler: Gümüş takı Temizliği
Haziran 01, 2021
Listeye dön