TESLİMAT VE İADE BİLGİLERİ

 

STELART aktarılan kişisel verilerin korunması konusundaki temel bilgilere aşağıda yer verilmiştir. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") m. 10'dan doğan aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamaları müşterilerimizin ve web-sitemizi kullanan 3. kişilerin dikkatine sunar. Stelart Jewelry işbu Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Açıklama metnini yürürlükteki mevzuatta yapılabilecek değişiklikler çerçevesinde her zaman güncelleme hakkını saklı tutar.

 

MADDE 1: Satıcı Bilgileri

 

Ünvanı : Stelart Jewelry

Adresi : Başıbüyük mah. Emek cad. Narcity konutları D2 blok No:45 Maltepe/İstanbul

Telefon : +90 530 592 48 14

e-posta : [email protected]

 

MADDE 2: Satışa Konu Malın Temel Özellikleri ve Ödeme Bilgileri

 

2.1. Ürün/lerin tanımı, birim tutarı, adedi ve ödeme koşullarına ilişkin bilgiler internet sitesinde belirtildiği gibi olup, bu bilgiler ALICI tarafından da onaylanmıştır.

2.2. 500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz olup, 500 TL ve altındaki alışverişlerde 50 TL kargo ücreti ALICI tarafından ödenmektedir.

 

MADDE 3: Taahhütlerin Geçerlilik Süresi

 

3.1. www.stelart.net’te belirtilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

MADDE 4: Ürünlerin Teslimatı

 

4.1. Ürün/ler, ALICI'nın belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişiye/ kuruluşa paketlenmiş ve sağlam olarak sipariş tarihinden itibaren 1-5  işgünü içinde teslim edilir. ALICI’yı yazılı olarak (e-mail) ya da telefon ile bilgilendirmek üzere bu süre maximum 15 (on beş) gün daha uzatılabilir. SATICI’nın bu yükümlülüğü yerine getirmemesi halinde ALICI sözleşmeyi feshedebilir.

4.2. Ürün/ler, ALICI'nın gösterdiği başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi / kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

4.3. ALICI, ürün/leri teslim aldığı anda kontrol etmekle yükümlüdür, aksi taktirde 14 günlük iade süresi içerisinde kullanıcı hatasından kaynaklanan iadeler Stelart Jewelry tarafından kabul edilmeyecektir, sadece değişim yapılabilecektir.

 

MADDE 5: Cayma Hakkı

 

5.1 ALICI mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir (Küpe kategorisi hariç).

5.2 Cayma hakkının kullanılması için ALICI 14 (ondört) günlük süre içinde Stelart Jewelry’e bilgilendirme yapmakla yükümlüdür. ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde SATICI , cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli, ALICI’ya hiç bir masraf ödetmeden iade edecektir.

5.3 İade işlemlerinin yapılabilmesi için üyeliksiz yapılan alışverişlerde [email protected]'e ürünü iade etmek istediğinizi bildiren bir e-mail atarak bildirimde bulunabilirsiniz, üyelikle yapılan alışverişlerde websitemizin sağ üst kısmında yer alan 'hesabım' ikonuna tıklayarak, sol kısımda yer alan iade taleplerim bölümünden iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri buradan seçerek kolay iade talebi oluşturabilirsiniz.

5.4 İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları, hediyesi ile birlikte hasar almadan teslim edilmesi gerekmektedir.

5.5 Kargo firmasının, ürün/leri ALICI'ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.6 SATICI, ürün/lerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun, garanti belgeleri, kutusu ve varsa kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.7 SATICI, ürün/lerin teslim süresinden önce haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması üzerine ALICI’yı bilgilendirmek ve yazılı onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

5.8 SATICI, ürün/lerin teslim edilmesinin imkânsızlaşması halinde bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya bildirir ve 30 (otuz) günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade eder.
5.9 Herhangi bir nedenle ALICI tarafından ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

MADDE 6: Yetkili Mahkeme

 

Sözleşmenin uygulanmasında, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar ALICI’nın ürün/leri satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu noterdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. SATICI şikayet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde, ürün/leri satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR